NASZE ZIOŁA

NASZE ZIOŁA

EUKALIPTUS

Eukaliptus to drzewo, które stanowi około 70% drzewostanu w Australii. Kojarzy nam się z misiami koala, które każdego dnia się nim zajadają.

Eukaliptus ma szeroki wachlarz zastosowań w medycynie naturalnej. Poza niepowtarzalnym i intensywnym zapachu ceniony jest ze względu na właściwości uspokajające i relaksujące. Zawarte w nim olejki eteryczne pozytywnie wpływają na organizm człowieka kojąc i relaksując.

Kiedy dodasz eukaliptus do swojej poduszki lub opaski na oczy poczujesz, że po prostu łatwiej Ci się oddycha – to jedna z najcenniejszych właściwości olejków eterycznych znajdujących się w liściach eukaliptusa. Organizm będzie lepiej dotleniony, a dzięki temu bardziej wypoczęty.

Liść eukaliptusa stanowi naturalną ochronę organizmu przed bakteriami i grzybami. Wspomaga także leczenie infekcji, rozkurcza drogi oddechowe oraz zapobiega przesuszaniu błon śluzowych, a to wszystko dzięki zawartym w liściach garbnikom, które wykazują właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne.

MACIERZANKA

Macierzanka to roślina o zapachu zbliżonym do tymianku, która rozpowszechniona została w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Wykazuje pozytywne działanie dla zdrowia i urody. Zawarte w jej drobnych, fioletowych kwiatkach olejki eteryczne mają silne działanie odkażające. Ponadto jej zapach pozytywnie wpływa na układ nerwowy.

Warto mieć w domu poduszeczkę ziołową z macierzanką, ponieważ jest sprawdzonym naturalnym odświeżaczem powietrza a podczas infekcji zapobiega rozwojowi bakterii w drogach oddechowych. Może być również stosowana profilaktycznie, aby zapobiec nawrotom infekcji.

ROZMARYN

Rozmaryn jest rośliną o bioaktywnym i prozdrowotnym działaniu na cały organizm człowieka. Znany jest od tysięcy lat na całym świecie. Jego gałązki posiadają nieocenione walory zdrowotne. Znajdujący się w nich diosmetin poprawia pamięć i koncentrację oraz wzmacnia naczynia krwionośne.

Ponadto rozmaryn ma doskonały wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Wykazuje wysoką aktywność antyoksydacyjną, działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwbólowo oraz przeciwnowotworowo.

Dodając go do swojej poduszki wzbogacisz lecznicze działanie znajdujących się w środku łusek i ziaren, a dzięki zawartych w nim olejkach eterycznych zyskasz lepsze samopoczucie oraz więcej energii.

WERBENA

Werbena pochodzi z Ameryki Południowej. Początkowo była wykorzystywana przez Indian podczas rytuałów. Już wtedy wiedziano, że posiada ona ponadprzeciętne właściwości. Za sprawą dużej zawartości olejków eterycznych sprawdza się jako element aromaterapii wykazując jednocześnie działalnie oczyszczające, tonizujące oraz detoksykujące. Dodatkowo wykazuje aktywność uspokajającą oraz relaksującą. Wspomaga organizm w stanach wyczerpania, łagodzi migreny, mdłości oraz nerwobóle.

Ponadto werbena wzmacnia układ nerwowy, dlatego szczególnie polecana jest w okresach jesienno-zimowych, ponieważ działa kojąco oraz antydepresyjnie.

LAWENDA

Prowansalskie pola już nie raz cieszyły nasze oczy. Te piękne, aromatyczne fioletowe kwiaty posiadają niezwykłe właściwości zdrowotne. Już sam wygląd lawendy przywołuje uczucie błogości i spokoju, ale to nie wszystko! Lawenda jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pozytywnie wpływa na kondycję naszego organizmu oraz świetne samopoczucie. Działa relaksująco oraz uspokajająco, jest szczególnie polecana w przypadkach bezsenności. Wpływa regenerująco na układ nerwowy niwelując napięcia. Ponadto posiada działanie bakteriobójcze oraz przeciwgrzybicze. Jej intensywne olejki eteryczne ukoją podczas przeziębienia oraz będą działać oczyszczająco i tonizująco.

Lawendy nigdy za dużo. Jej suszone kwiaty zamknięte w małej ziołowej poduszeczce sprawdzą się również jako odświeżacz powietrza w Twojej sypialni lub salonie oraz jako dodatek do Twojej poduszki i opaski na oczy.

Odwiedź nasz sklep